MALÉ SOLÁRNÍ SYSTÉMY PRO CHATY A CHALUPY - ELEKTŘINA ZADARMO

Fotovoltaické panely

Cena od: do:
Vyhledávání v kategorii:

Než se rozhodnete přečtěte si něco o vlastnostech solárních panelů.

Na trhu je v současné době značné množství fotovoltaických panelů, které jsou určeny pro využití ve velkých FV elektrárnách. Často se jedná i o zbytky z výstavby těchto elektráren. Tyto fotovoltaické panely jsou často velmi levné, takže je mnoho neznalých lidí v cenové ''euforii'' nakoupí. Takové panely ale mají nestandardní napětí na výstupu a jejich kvalita je často na nízké úrovni. Využití těchto panelů je mimo jejich hlavní využití ve FV systémech s vysokým vstupním napětím komplikované a často je pro smysluplné využití v rámci domácího využití nutné sérioparalelní zapojení více panelů a speciální MPPT měnič.

Toto upozornění zde uvádíme proto, abyste zvážili co nakoupíte, protože nás relativně často kontaktují lidé, kteří si tento levný typ panelů zakoupili se žádostmi co mají s těmito panely dělat, aby je mohli používat s běžnými typy solárních regulátorů a MPPT měničů. Obdobné ''úspory'' na panelech se tedy mohou v konečném důsledku značně prodražit! U nás máte garantováno, že koupíte fotovoltaické panely se standardními hodnotami výstupního napětí a s TOP kvalitou co se týče technických parametrů, zpracování panelů i jejich životnosti.

Nemůžete se zorientovat v nabídce fotovoltaických panelů různých výrobců ? Zde je naše stručné doporučení:

Monokrystalické panely jsou výborné pro sledovače Slunce. Mají nejlepší účinnost při kolmém dopadu slunečního záření a cena je obvykle jen mírně vyšší než u polykrystalických.Vynikají dlouhodobou stabilitou.

Polykrystalické panely jsou dnes nejrozšířenější, což příznivě ovlivňuje jejich cenu. Trochu lépe zpracovávají difuzní záření (světlo dopadající šikmo ze stran), takže se lépe hodí pro pevné instalace.

Amorfní panely jsou nejlevnější, ale mají malou účinnost. Pro získání stejného výkonu potřebujete 2-3x větší plochu, takže na omezenou plochu běžné střechy domku nejsou vhodné. Navíc mají obvykle kratší garanci výkonu a životnosti než předcházející dva typy.

 

Stránky: | 1 |

 Monokristalický fotovoltaický solární panel SFM10W - 18V

   Fotovoltaické panely

Cena s DPH:
980,00 Kč

Monokrystalický solární panel 10W.
kód: 522-063

 Fotovoltaický solární panel SFM20W 18V/1,11A

   Fotovoltaické panely

Cena s DPH:
1 580,00 Kč

Solární fotovoltaický panel určený pro výrobu elektrické energie. Duralový rám, krycí sklo, vyrobeno z monokrystalického křemíku. Výkon 20W.
kód: 522-065

 Fotovoltaický panel 130W monokrystalický, články Bosch

   Fotovoltaické panely

Cena s DPH:
5 184,00 Kč

Fotovoltaický panel je sestaven z vysoce kvalitních monokrystalických fotovoltaických článků od firmy Bosch. Díky těmto článkům dosahuje panel vyšší výkony než běžně doddávaná produkce a kromě dlouhé životnosti až 25 let dosahuje i obdivuhodné účinnosti převyšující až 18%. Tento druh panelů je mimořádně vhodný zejména jako malý zdroj pro karavany,obytné přívěsy,lodě,kempy atd.

Stránky: | 1 |
designed by Panavis & Panadela | contents ©2018 Golden Dragon | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart